Pieci ceļa un pagalma segumu veidi

Ikvienas labiekārtotas teritorijas pamatā ir sakārtots piebraucamais ceļš, iekoptas taciņas un skaists pagalms, bet vai zini kādu segumu izvēlēties atšķirīgās pagalma teritorijās? Ir skaidri saprotams, ka autostāvvietā dēļu grīda visai labi neiederēsies, savukārt asfalta segums diez vai būs pareizā izvēle taciņām vai bērnu stūrītim. Turpmāk rakstā sīkāk aplūkosim dažu populārāko pagalma virsmu segumu veidus, kas palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

 Asfalts tiek uzskatīts par vienu no gludākajiem un ērtākajiem ceļu seguma veidiem, tomēr speciālisti neiesaka māju pagalmu iebraucamo daļu noklāt ar asfaltu, jo karstā laikā no tā izdalās nepatīkami izgarojumi, kas nenāk par labu cilvēka veselībai. Tā vietā auto braucamajai daļa ieteicams izvēlēties bruģakmens segumu, kas ir ne tikai veselīgāks un dabai draudzīgāks, bet arī lētāks. Bruģakmens segums pašlaik ir viena no populārākajām izvēlēm teju visu māju īpašnieku vidū, un tā vizuālā daudzveidība sniedz iespēju izveidot dažādas krāsu un rakstu kombinācijas visā piemājas pagalmā. Izvēloties bruģa segumu mājas teritorijā iespējams izveidot ne tikai skaistu iebraucamo ceļu, bet arī sakoptas taciņas un atpūtas zonas. Turklāt, patiecoties bruģakmens augstajai izturībai, kvalitatīvi ieklāts bruģis kalpos gadiem ilgi.

Tā saucamie irdenie ceļa segumi, jeb grants un šķembas, ir viena no lētākajām izvēlēm piebraucamo ceļu un taciņu ierīkošanā, taču pēdējos gados, tā kļuvusi par arvien mazāk iecienītu izvēli. Jo, lai gan pārvietošanās ar auto pa šādu segumu nesagādā nekādas grūtības, tas nav īsti piemērots, lai ērti pārvietotos ar velosipēdu, skrejriteni vai basām kājām. Tomēr šķembas lieliski papildinās pagalmu, kombinācijā ar lielām bruģakmens vai granīta plāksnēm uz taciņām.

Mūsdienās parādās arī jaunas virsmas segumu alternatīvas, un viena no tādām ir gumijas flīzes. Pateicoties plašajam pielietojuma klāstam, gumijas flīzes pēdējos gados kļuvušas par ļoti iecienītu virsmas seguma veidu, taču vai gumijas flīzes ir piemērotas Tavam mājas pagalmam? Jā un nē! Gumijas pārklājumu nav ieteicams izmantot vietās, kur ir augsta ugunsbīstamība, tāpēc šāds pārklājums nebūs īsti piemērots, ja vēlēsies ierīkot ugunskura vietu savā pagalmā. Tāpat jārēķinās, ka lietainā laikā vai sala apstākļos, gumija var kļūt slidena, tāpēc nav ieteicams izvēlēties klāt gumijas flīzes piebraucamā ceļa zonā, taču, pateicoties elastīgajam materiālam, kas lieliski samazina traumu gūšanas iespējas, gumijas flīzes lieliski noderēs, ja vēlies ierīkot basketbola vai rotaļu laukumu. Turklāt viens no gumijas flīžu seguma plusiem ir plašās dizaina iespējas, kas ļaus īstenot pat pašas pārdrošākās vēlmes.

Vēl viena interesanta ceļa seguma opcija ir zāliena restes, kas palīdz nostiprināt grunti zem zāliena un piešķir zālienam īpašu noturību pret mehānisku slodzi. Zāliena restes tiek izmantotas gājēju celiņu, iebraucamo ceļu un īpaši izturīgu zālienu ierīkošanai. Izvēloties šo ceļa seguma veidu, jārēķinās, ka zālienam joprojām ir nepieciešama laistīšana un kopšana (ravēšana, mēslošana utt.), kā parastam zālienam un šī nebūs labāka izvēlē piknika zonai un vietās, kur nepieciešams līdzens virsmas segums. 

 

Atpakaļ uz sarakstu