Labiekārtošanas elementi, apmales un teknes

Plānojot bruģēšanas darbus un iegādājoties bruģi, ir jādomā ne tikai par pašu bruģa formu, krāsu, nestspēju un apdares veidu, bet arī par dažādiem citiem ļoti svarīgiem materiāliem, kas vajadzīgi, lai kvalitatīvi ieklātu bruģi.

Svarīgākie bruģēšanas pamata elementi ir apmales un teknes, jo neatkarīgi no bruģējamā laukuma, noslodzes, bruģa biezuma un formas bruģēšanas darbi sākas tieši ar tām. Apmales veic praktisku funkciju noturot bruģi vietā un neļaujot bruģa pēdējām rindām ,,noslīkt” vai izplūst, kā arī apmales kalpo kā estētisks nobeigums ceļam un ietvēm. Turklāt ar apmaļu palīdzību var ērti nošķirt bruģējamās zonas, atdalīt krāsas vai mainīt bruģa formas. Piemēram, mazā apmale bieži tiek izmantota arī kā puķu dobju robeža, kas palīdz atdalīt apstādījumus no zāliena. Pašlaik Brikers sortimentā ir pieejamas 6 veidu apmales, kas izgatavotas dažādiem pielietojumiem. Bet, kas attiecas uz ūdens teknēm, tās tiek izmantotas lietus ūdens novadīšanai no mājas jumta notekām zālienā vai ceļa slīpajā daļā un vietās, kur nokrišņu laikā parasti sakrājas ļoti daudz ūdens.

Papildus apmalēm un teknēm Brikers ražo arī citus labiekārtošanas elementus un viens no šādiem produktiem ir dārza bloks FLORA, ko pamatā izmanto kā skaistuma elementu dārzā, veidojot no tiem dažāda līmeņa dobes, dekoratīvas zaļās sienas vai tajos audzējot ziedus. Kāpēc ziedus? Tādēļ, ka dārza bloks FLORA, atšķirībā no plastmasas puķu podiem, ir veidots no cementa un daudz lēnāk uzsilst saulē, tādējādi neļaujot augu saknēm sadegt, un, pateicoties cementa ir drenējošajām īpašībām, tas novada lieko ūdeni un nebojā auga sakņu sistēmu. Taču dārza blokus FLORA var izmantot arī lai nostiprinātu stāvas nogāzes un sienas, tos piepildot ar zemi un tā radot ļoti stabilu un stingru saķeri.

     Bet, ja plāno veidot apaļas un plūstošas līnijas, neaizmirsti RONDO stabiņus, kas atvieglos teritorijas labiekārtošanu un palīdzēs izveidot arī skaistas puķu dobes un kalpos kā norobežojošs elements.

 

Atpakaļ uz sarakstu